خدمات شبکه در محل

خدمات شبکه در محل

در این مطلب از سایت سعادت آباد کامپیوتر سرویس سعی داریم در مورد خدمات شبکه در محل توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه کنیم . شما در اینجا با یکسری از خدماتی که ما در این زمینه به شما می دهیم بیشتر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

به طور کلی خدمات شبکه یک تعریف کامل از همه ی خدمات است که در حیطه شبکه های کامپیوتری قابل ارائه می باشد. این خدمات می توانند از اولین مرحله ها مثل بررسی و آماده کردن زیرساخت بهتر برای ایجاد راه اندازی شبکه های کوچک و بزرگ، کابل کشی و داکت کشی شبکه ، پشتیبانی شبکه ، آرایش رک و داکت و به طور کلی خدمات پسیو شبکه ، تا خدمات اختصاصی تر مانند راه اندازی سرویس های پایه ای و اساسی شبکه مانند نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری ، نصب و راه اندازی دامین در شبکه ، نصب و راه اندازی فایل سرور و میل سرور و به شکلی که نصب و راه اندازی همه ی سرویس های مایکروسافت در نظر داشت . با توجه به رشد تکنولوژی و بیشتر شدن ضرفیت استفاده از این سرویس ها و خدمات هر روز می بینید که مباحث تازه ای در حوزه خدمات شبکه هستیم و لیست فعالیت هایی که فسمتی از زیر مجموعه بزرگ خدمات شبکه می باشند هر روز در حال زیاد شدن می باشد.

خدمات شبکه در محل

خدمات شبکه در محل

نیاز ایجاد شبکه در کسب و کار های حال حاضر:

اول هدف از تشکیل بستر شبکه ارتباط میان ۲ یا تعدادی کامپیوتر بود ، کارکنان یک کمپانی با کمک شبکه فایلهای مورد احتیاج را در اختیار همدیگر قرار می دهند و یا بیشتر به ندرت از سرویسی تحت شبکه بهره گیری می کنند، طی ک زمان و رشد هایی که در عرصه حاصل گردید و تولید شد خدمات الکترونیکی تنها ارتباط بین چند کامپیوتر جواب گو نبود و احتیاج به شبکه هایی با تروپوت بیشتر ، امن تر ، تحت نظارت احساس گردید، همین کافی بود تا کمپانی های زیادی به این بازار را شناسایی کنند و محصولات خود را به بازار عرضه کنند ، محصولاتی که دیگر به آسانی سابق نمی باشند و نصب و ایجاد هر کدام پیچیدگی ها و اصلول ویژه  خود را دارد که احتیاج به تخصص دارد . .

نصب و تشکیل بستر شبکه :

سوئیچ ها و روتر ها پایه اساس یک شبکه می باشند، در واقع نخستین قدم انتخاب درست تجهیزات در این حوزه است ، که بسته به احتیاج و سرویس های شبکه داخلی گزینش می شوند ،کمپانی ها بیشتر محصولاتی در این مورد ارائه می کنند ولی به علت های گوناگون توضیه ما به مشتریان خود استفاده از دیوایس های شرکت های میکروتیک و سیسکو است ، ما به شما کمک می کنیم تا با گزینش درست نصب و راه اندازی اصولی اولین قدم را به بهترین شکل بردارید.

لوازم ذخیره کردن اطلاعات در شبکه:

در حال حاضر با توسعه سرویس های شبکه و نرم افزار های کاربردی اهمیت اطلاعات کاربران و سرورها بسیار از اهمیت بالای برخوردار است و می بایست در نگهداری این اطلاعات مواظب باشید ، تجربه  ثایت کرده که بسیاری شرکت ها حداقل یکبار قسمتی از اطلاعات با ارزش و حساس خود را از دست داده اند و بعد به فکر این افتاده اند برای مواظب کردن این اطلاعات راهکاری پیدا کنید.

تجهیزات امنیتی ، کنترل پهنای باند و مدیریت کاربران

با توسعه نرم افزارها سرویس های کاربردی و بهره گیری از اینترنت در شبکه های داخلی احتمال بروز حملات سایبری و مخرب یکی از دغدغه های بزرگ در کسب و کار محسوب می شود ، نا آگاهی بودن افراد از خطراتی که در فضای اینترنت آنها را تهدید می کند و از طرف دیگر خطرات نفود به شبکه و استفاده از اطلاعات محرمانه و یا تخریب آن ها و یا از غیرفعال کردن آنها سرویس های خدماتی همه و همه موجب شد امنیت و نظارت بر شبکه تبدیل به یکی از اصلی ترین  مباحث گردد، با بررسی شرایط موجود شبکه ، نوع سرویس ها ، تعداد یوزرهایی که از خدمات استفاده می کنند و عامل های دیگری می توان برترین گزینه رو انتخاب و عرضه کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید