فروش و شارژ کارتریج در شهرک غرب

فروش و شارژ کارتریج در شهرک غرب

تلفن تماس واحد ماشین های اداری : ۲۲۳۴۰۴۹۲ و ۲۲۳۴۰۴۷۶

شارژ کارتریج در شهرک غرب با مواد مصرفی اورجینال و ارسال رایگان

شارز کارتریج Samsung

شارز کارتریج Canon

شارز کارتریج HP

فروش کارتریج در شهرک غرب با گارانتی تعویض بدون قید و شرط و ارسال رایگان

فروش کارتریج Samsung

فروش  کارتریج Canon

فروش کارتریج HP

شارژ کارتریج در شهرک غرب, شارژ کارتریج شهرک غرب,فروش کارتریج در شهرک غرب, فروش کارتریج شهرک غرب

ارسال رایگانگارانتی تعویض

خدمات متمایز ما در شهرک غرب

کارتریج اورجینال

پرینترهای مختلفی از برندهای بسیار متفاوتی در بازار کشورمان وجود دارند که حق انتخاب گسترده ای برای خریداران ایجاد نموده اند. اما فارغ از نام تجاری و برندشان، باید این را در نظر داشته باشیم که این پرینتر ها به کارتریج نیاز دارند تا قابل استفاده باشند. اما هر کارتریجی هم کیفیت کافی را برای استفاده ندارد. استفاده از کارتریج اورجینال قطعا بازده غیر قابل مقایسه ای با کارتریج های متفرقه دارد. اما بد نیست در ادامه مطلب به اختصار توضیج دهیم که کارتریج چیست و دلایل لزوم استفاده از کارتریج اورجینال یا به عبارت دیگر مزیت های اسفتاده از کارتریج های اصل را بیان نماییم.

کارتریج در پرینترها به کار می رود و در واقع منبع تامین رنگ می باشد. سه رنگ اصلی کارتریج ها در پرینترهای جوهر افشان، آبی، قرمز و زرد می باشد که همراه آنها رنگ سیاه نیز وجود دارد که تصاویر با رنگ مشکی را تولید می کند. در پرینترهای جوهر افشان قدیمی، كارتريج ‌های سه رنگ اصلی به يكديگر متصل بودند و در صورت تمام شدن يكي از رنگ‌ها شما مجبور به تعويض هر سه رنگ بوديد. ولي امروزه در چاپگرهای جوهرافشان، اين سه رنگ از يكديگر جدا شده‌اند. معمولاً اكثر پرینتر های جوهر افشان از چهار رنگ اصلي تشكيل شده‌اند. ولی برای چاپ حرفه‌ای عكس، به يک چاپگر با شش رنگ مجزا احتياج است كه علاوه بر سه رنگ اصلي و رنگ مشكی، دارای يك رنگ قرمز روشن و آبی روشن ‌باشد كه در ايجاد تصاوير با رنگ ‌های طبيعی ‌تر تأثيرگذار است.

کارتریج های اصل یا اورجینال توسط همان شرکت تولید کننده پرینتر مورد نظر تولید شده است . این کارتریج ها ممکن است شامل قطعات تعمیری یا به عبارتی نوسازی شده و مواد بازیافتی باشد. این کارتریج ها بیشترین سازگاری را با دستگاه های پرینتر دارند. معمولا چون تولید خود شرکت تولید کننده پرینتر هستیند، ضمانت و گارانتی همان شرکت را نیز دارند و بر عکس محصولات متفرقه، مشتری با اعتماد بیشتری می تواند این کارتریج ها را خرید کند.

اما چگونه کارتریج های اصل را تشخیص دهیم؟ اولین ویژگی های کارتریج های اصل داشتن هولوگرام کمپانی مربوطه مثلا اچ پی، کانن، اپسون، زیراکس، لکس مارک و … است. می توان به جرات گفت گفت که هلوگرام فابریک را نمیتوان سالم از جعبه آن جدا نمود و هلوگرام مخدوش میشود. دیگر مشخصه کارتریج های اورجینال را می توان سریال پشت جعبه آن ها دانست. اما گذشته از این موارد مهم ترین کاری که برای خرید یک کارتریج اورجینال باید انجام شود، خرید از یک فروشگاه معتبر است.

 

شارژ کارتریج

پرینترها برای فعالیت خود به منبع تامبن رنگ نیاز دارند و کارتریج ها این نقش را ایفا می کنند. به موارد مصرفی در پرینتر های جوهرافشان ، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر گفته می شود. در حقیقت محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد ، کارتریج نامیده می شود. در ادامه این مطلب به مفاهیم کاربردی در مورد کارتریچ و پرینتر از جمله مهم ترین آنها یعنی شارژ کارتریج اشاره می کنیم.

هزینه بالای مواد مصرفی در کارتریج پرینترهای جوهر افشان مفهوم شارژ کارتریج را پررنگ تر و ارزشمند تر می نماید. در واقع برای صرفه جویی در هزینه اگر به جای تعویض کامل کارتریج پرینتر اقدام به پر کردن آن با جوهر یا پودر نماییم در واقع به این عمل شارژ کارتریج می گویند.

برای شارژ کارتریج باید ابتدا کیت رنگ مخصوص پر کردن کارتریج از فروشگاه های مربوطه خریداری نماییم که قیمت آن حدودا نصف قیمت کارتریج پرینتر می‌باشد. در مرحله بعد باید رنگ ها را همراه با چسب نواری و دستمال کاغذی کنار هم آماده نماییم و کارتریج خالی شده را از پرینتر خارج نماییم. سپس برای جلوگیری از ریختن جوهر بر روی میز یک دستمال کاغذی را تا کرده و سپس کارتریج را روی آن قرار می دهیم. حال باید سوراخ های موجود روی کارتریج که برای پرکردن آن تعبیه شده اند را پیدا کرده و با یک مداد تیز و یا سوزن، سوراخ را باز کنیم. حال می توان با استفاده از یک خلال دندان تک تک سوراخ ها را امتحان کنیم تا ببینیم کدام سوراخ مربوط به کدام رنگ می باشد تا در پر کردن اشتباهی انجام ندهیم. حال سرنگ مخصوص رنگ را پر کرده و آن را تا انتها درون سوراخ همان رنگ کارتریج فرو می کنیم و  به آرامی جوهر را درون مخزن خالی می کنیم. هنگامی که جوهر از سوراخ بیرون ریخت، ریختن جوهر متوقف شود و به آرامی کارتریج را روی دستمال کاغذی تماس داده شود تا لکه جوهر روی دستمال نقش بندد. حال سوراخ مربوطه را با یک تکه کوچک چسب نواری بشسته و اطمینان حاصل می کنیم که جوهر از آن خارج نمیشود. حال وقت آن رسیده که کارتریج را درون پرینتر قرار دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید