چتد قابلیت منحصر به فردی که ویندوز ۷ دارد

چند قابلیت منحصر به فردی که ویندوز ۷ دارد

در این مطلب از سایت سعادت آباد کامپیوتر سرویس چند قابلیت منحصر به فردی که ویندوز ۷ دارد را قصد داریم برای شما ارائه کنیم، این روزها خیلی از کاربران در تب‌وتاب نصب و راه اندازی ویندوز ۷ می باشند. تعریف‌ها و نقدهای گوناگونی که از ویندوز ۷ شده باعث شده است که خیلی از کاربران که تجربه خوبی از ویندوز ویستا نداشته‌اند به این ویندوز تازه تمایل پیدا کنند. علاوه بر آن آمار افرادی که بعد از استفاده از این ویندوز از آن اعلام رضایت نموده اند زیاد بوده و این موضوع روزهای خوبی را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است.
چند قابلیت منحصر به فردی که ویندوز 7 دارد

نحوه لرزاندن پنجره‌ها ویندوز

تصور کنید چندین پنجره گوناگون را به شکل همزمان در محیط ویندوز باز نموده اید. در ورژن های قبل ویندوز برای اینکه این پنجره‌ها را ببندید، ناچار بودید تک‌تک پنجره‌ها Close یا Minimize نمایید. ولی با استفاده از این ویژگی جدید در ویندوز ۷ که Aero Shake نام دارد، لازم است تا پنجره‌ای که می خواهید آن را باز کنید را گرفته و با استفاده از ماوس اندکی آن را بلرزانید. می بینید که دیگر پنجره‌ها Minimize می شوند. با اجرای دوباره این کار پنجره‌های کوچک شده دوباره بازگردانی می شوند.

لیست پرش ویندوز

یکی از امکانات فوق‌العاده‌ای که در ویندوز اضافه شده است و موجب صرفه جویی بسیاری در وقت خواهد شد «لیست پرش» یا Jumplist می باشد. شما به وسیله ی نرم افزار های نصب‌شده بر روی ویندوز فایل‌های گوناگونی را فراخوانی خواهید کرد. مثلا به وسیله ی نرم‌افزارهای Player، فایل‌های موزیک را اجرا خواهید کرد. یا به وسیله ی نرم‌افزار Notepad فایل‌های متنی را باز می‌کنید. در حال حاضر با استفاده از «لیست پرش» می‌توانید به آخرین فایل‌های باز شده به وسیله ی برنامه های گوناگون دسترسی داشته باشید بدون این که احتیاج به اجرای اولیه برنامه مرتبط باشد. برای دسترسی به «لیست پرش» لازم است بر روی آیکن نرم افزار در Taskbar راست‌کلیک نمایید تا آخرین فایل‌های فراخوانده شده به وسیله ی این نرم‌افزار برایتان لیست شود. همچنین می‌توانید در منوی Start، با کلیک بر روی فلش موجود در کنار هر نرم افزار به «لیست پرش» مربوط به آن برنامه دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: اضافه کردن سطل آشغال به تسک‌بار ویندوز

گسترش پیش نمایش پنجره‌ها

در ویندوز ویستا، با عبور ماوس از روی پنجره‌های Minimize شده در Taskbar، پیش نمایشی از پنجره‌ها در یک اندازه کوچک نمایش داده خواهد شد. در حال حاضر در ویندوز ۷ این امکان توسعه پیدا کرده است. به شکلی که با قرار دادن ماوس بر روی پیش نمایش امکان بستن آن هم وجود دارد. هم‌چنین پنجره‌های چندگانه دارای چندین پیش نمایش می باشند و علاوه بر آن با استفاده از کلید ترکیبی Win+T امکان گردش بین پیش نمایش‌ها وجود دارد.

مرتب‌سازی پنجره‌ها در صفحه به شکل جدید

یکی از امکانات جالبی که در ویندوز ۷ می بینیم این است که امکان منظم کردن و عوض کردن اندازه پنجره‌ها در محیط ویندوز به صورت جالب و ساده است. لازم است یک پنجره را با استفاده از ماوس بگیرید، بعد آن را به بالای صفحه مانیتور بکشید، بنابر این از پدیدار شدن یک هاله، با آزاد کردن ماوس، پنجره تمام صفحه را اشغال خواهد کرد. هم‌چنین چنان چه پنجره را به منتهی الیه سمت راست یا چپ مانیتور بکشید و آن را آزاد نمایید، پنجره نیمی از صفحه را اشغال خواهد کرد.

ویندوز XP در ویندوز

یکی از اشکالاتی که کاربران در ویندوز ویستا زیاد با آن سروکار داشتند نداشتن اجرای بعضی نرم افزار های هماهنگ با ویندوز XP در محیط ویندوز ویستا بود. مایکروسافت در ویندوز ۷ چاره‌ای برای این مشکل پیدا کرده است. با بهره گیری از XP Mode شما می‌توانید به شکل مجازی ویندوز XP را در دل ویندوز ۷ داشته باشید و با استفاده از آن هر نرم افزارهای که با ویندوز XP سازگاری دارند را مثل قبل اجرا کنید. برای بهره گیی از XP Mode شما اول  باید نرم‌افزاری به اسم Windows Virtual PC را دانلود و نصب کنید. بعد XP Mode را در داخل آن اجرا کنید. برای دانلود این دو می‌توانید از آدرس پایین اقدام کنید.

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید