قرار دادن فیلم برای پس‌زمینه کامپیوتر در ویندوز ۷

قرار دادن فیلم برای پس‌زمینه کامپیوتر در ویندوز ۷

در این مطلب می خواهیم در مورد قرار دادن فیلم برای پس‌زمینه کامپیوتر در ویندوز ۷ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. عکس های پشت‌زمینه صفحه ویندوز که به Background و Wallpaper هم معروف می باشند، و زیبایی به خصوص به ویندوز می دهد. از این رو کاربران در تلاش هستند تا جذاب ترین و زیبا ترین تصاویر را برای تصویر پس‌زمینه دسکتاپ خود انتخاب نمایند. ولی آیا شما مجبورید مواره از تصاویر و عکس‌ها برای پشت‌زمینه دسکتاپ استفاده نمایید؟ اگر از ویندوز ۷ استفاده می‌کنید، این رویا به آسانی تحقق پیدا می کند! در حال حاضر با استفاده از این آموزش می‌توانید در صورت استفاده از ویندوز ۷، یک فایل ویدئویی را در پشت‌زمینه دسکتاپ درج کنید. قطعاً هر چه محتوای این فیلم جذاب تر و با کیفیت‌تر باشد، سیستم شما رویایی‌تر می شود.

برای این کار: در قدم اول نیازمند یک ابزار جانبی به نام Windows DreamScene هستیم.

قرار دادن فیلم برای پس‌زمینه کامپیوتر در ویندوز 7

نصب و راه اندازی Windows DreamScene بر روی ۲ نوع ویندوز ۷، ۳۲ و ۶۴ بیتی گوناگون است.
اول می بایست اطمینان داشته باشید ویندوزی که از آن بهره گیری می‌کنید ۳۲ بیتی می باشد یا ۶۴ بیتی؛ برای فهمیدن این موضوع، بر روی Computer در منوی Start کلیک راست‌ کنید و Properties را انتخاب کنید. در پنجره نمایان شده در بخش System type نوع ویندوز قرار دارد.

نحوه نصب DreamScene در نسخه ۳۲ بیتی:

بنابر این بعد از آن که فایل را دانلود کردید و آن را از حالت فشرده خارج کردید.
فایلی به اسم Windows7-DreamScene-Enable.exe داخل ان می باشد که می بایست بر روی آن با دو بار کلیک کنید تا اجرا شود.
بعد دیدن پنجره سیاه رنگ، کلیدی را به دلخواه فشار دهید تا نصب و راه اندازی DreamScene آغاز شود.
دیدن پیغام Windows 7 DreamScene installed without error به منزله نصب موفقیت‌آمیز آن می باشد. کلیدی را فشار دهید تا پنجره بسته شود.
توجه داشته باشید در هنگام نصب، یک‌بار فایل explorer.exe به طور اتوماتیک بسته و اجرا می‌شود. در صورتی explorer.exe بسته شد، ولی خودکار باز نشد کافیست یکبار کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید. در صفحه پدیدار شده Start Task Manager را انتخاب نمایید. در پنجره Windows Task Manager از منوی File بر روی New Task کلیک نمایید. بعد عبارت explorer.exe را وارد نموده و Enter بزنید تا تسک‌بار نمایان گردد.

نحوه نصب و راه اندازی DreamScene در نسخه ۶۴ بیتی:

بعد از آن دانلود فایل DreamScene_Win7_x64.zip، آن را از حالت فشرده خارج نمایید. حال فایل DreamScene.dll را در مسیر پایین Copy و Paste نمایید:

C:\Windows\System32

همچنین فایل DreamScene.dll.mui را در مسیر پایین Copy و Paste کنید:

C:\Windows\System32\en-US

بعد بر روی فایل Dscene.reg دو بار کلیک نمایید و در پیامی که نمایش می دهد گزینه Yes را انتخاب کنید.
در حال حاضر احتیاج داریم تا پروسه explorer.exe را یکبار باز و بسته کنیم. به این منظور کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید. در صفحه پدیدار شده Start Task Manager را انتخاب نمایید. بعد در پنجره Windows Task Manager اول به تب Processes بروید و در لیست موجود، explorer.exe را انتخاب نمایید و بر روی دکمه End Process کلیک نمایید. بعد از این کار در همان پنجره Task Manager، از منوی File بر روی New Task کلیک کنید. بعد عبارت explorer.exe را وارد نموده و Enter بزنید تا تسک‌بار نمایان شود. بعد از نصب و راه اندازی موفقیت آمیز DreamScene، دیگر کار چندانی باقی نخواهد ماند.

حالا کافیست بر روی یک فایل ویدئویی با فرمت WMV یا MPEG راست‌کلیک نمایید و در منوی راست‌کلیک بر روی گزینه Set as Desktop Background کلیک کنید. می بینید که فیلم در پشت‌زمینه دسکتاپ نمایش داده خواهد شد. هم‌چنین برای مدیریت فایل ویدئویی پخش شده در صفحه دسکتاپ، بر روی فضای خالی از صفحه دسکتاپ راست‌ کلیک کنید و در منوی ظاهر شده گزینه Pause DreamScene را انتخاب نمایید. برای ادامه پخش هم، گزینه Play DreamScene را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:

چند ترفند حرفه ای برای نرم افزار paint در ویندوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید