نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

در این پست سعی داریم در مورد نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. زمانی که ویندوز کامپیوترتان بالا می آید. یکسری نرم افزارها شروع به کار می کنند که این باعث می شود تا مقداری از سرعت سیستم را بگیرد و در کار شما مشکل ایجاد کند . ما سعی داریم تا در اینجا نحوه غیرفعال کردن آنها را به شما آموزش دهیم . در ادامه با این آموزش کاربردی و مفید همراه ما باشید.

غیر فعال کردن نرم افزار های استارت آپ (Startup):

برای غیر فعال سازی نرم افزار های استارت آپ با استفاده از بخش کنترل وظیفه ها، روی نوار وظایف “Taskbar” راست کلیک نموده و گزینه Task Manager”” را انتخاب نمایید.

هم چنین می توانید با استفاده از یکی از روش های پایین کنترل وظیفه ها (Task Manager) را باز نمایید:

  • در ویندوز ۱۰ از کادر جستجو در نوار وظیفه (Taskbar) و در ویندوز ۸ در صفحه شروع کلمه “Task Manager” را جستجو نمایید.
  • “Ctrl+Alt+Del” را فشار دهید و روی “Task manager” کلیک کنید.
  • با استفاده از کلید میانبر “Windows key+X” منوی “Power user” را باز نموده و روی “Task manager” کلیک کنید.
  • از کلیدهای میانبر “Ctrl+shift+Esc” استفاده نمایید.

 

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

Task Manager احتمال دارد در صفحه کوچک نشان داده شود. در صورتی که پنجره “Task manager” مثل عکس های پایین نمایان می‌شود، برای دسترسی به حالت پیشرفته روی “More Details” کلیک نمایید.

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

روی زبانه “Startup” کلیک نموده. و در اینجا همه ی نرم افزار هایی که بهطور اتوماتیک باهم در راه اندازی ویندوز شروع به کار می کنند، را می توانید ببینید. ویندوز هم چنین اثر برخی از نرم افزار ها را در ستون “Startup impact” اندازه گیری خواهد کرد، به این شکل شما می توانید مشاهده کنید که کدام یک از نرم افزار ها بالاترین تاثیر نرم افزازی را خواهد گذاشت. در کامپیوتر ما اکثر نرم افزارها یا تاثیری ندارند یا اثر گذاری آنها اندازه گیری نمیشود.

شما می توانید در ستون “Status” مشاهده کنید که کدام نرم افزارها استارت آپ فعال یا غیر فعال می باشند.این توانایی به آسانی این قابلیت را به شما خواهد داد، تا نرم افزار هایی که تمایل دارید غیر فعال کنید، را انتخاب نمایید. برای غیر فعال کردن هر یک از نرم افزار ها، نرم افزار مورد نظر را از لیست انتخاب نمایید بعد از گوشه پایین سمت راست پنجره “Task manager” روی “Disable” کلیک نمایید. هم چنین می توانید روی نرم افزار راست کلیک کنید بعد از پنجره باز شده “Disable” را کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

در صورتی که درباره تصمیم گرفتید یک نرم افزار را فعال نمایید، به آسانی در لیست روی نرم افزار مورد نظر کلیک نمایید و “Enable” را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن نرم افزار های استارت آپ در تنظیمات PC

با آغاز استفاده از ویندوز ۱۰ (RS4 (Redstone4، قادر خواهید بود تا با استفاده از تنظیمات نرم افزار های استارت آپ آنها را غیر فعال کنید. کافی است مراحل پایین را از چپ به راست دنبال کنید:

“Settings>Apps>Startups”

با استفاده از دکمه های کشویی قادر به غیرفعال کردن نرم افزار های کلاسیک دسکتاپ و نرم افزارهای بروز مایکروسافت خواهید بود. در این جا مثل “Task manager” اثر هر نرم افزار نمایش داده خواهد شد.

مطلب مرتبط:

خدمات کامپیوتری در محل

چگونه بی سیم اندروید را با کامپیوتر و ویندوز ۱۰ همگام سازی کنیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید