رفع مشکل بهم ریخته بودن زیرنویس در همه ی پلیرها

رفع مشکل بهم ریخته بودن زیرنویس در همه ی پلیرها

یکی از اشکالاتی که خیلی از افراد علاقه مند به فیلم و سریال اتفاق می افتد بهم ریخته بودن فونت زیرنویس فارسی یا به شکل دیگر بخواهیم برای شما بگیم بهم ریختن انکودینگ سیستم یا فایل زیرنویس می باشد. برای از بین بردن این مشکل ما چند روش برای شما آماده کرده کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

رفع مشکل بهم ریخته بودن زیرنویس در همه ی پلیرها

عوص کردن system locale از Control Panel

در حالی که حین نصب و راه اندازی ویندوز System Locale ویندوز خود را بر روی (Persian (iran تنظیم نموده باشید موقع استفاده از نر م افزار هایی که از Unicode پشتیبانی نمی کنند به مشکل می خورید و نوشته هایی که به زبان فارسی تایپ شده باشند را به شکل حروف عجیب و بهم ریختهبرای شما نمایش داده می شود.

برای درست کردن این مشکل می بایست اول از منوی استارت Control Panel را جستجو نمایید و بر روی آن کلیک کنید بعد در پی گزینه Clock, Language, and Region باشید. در حالی که از ویندوز ۷ استفاده می کنید این گزینه را با اسم Region and Language مشاهده می کنید. بعد از انتخاب این گزینه روی Region کلیک نمایید و در پنجره باز شده به تب Administrative بروید، در زیر صفحه روی دکمه change system locale کلیک نمایید. چنان چه در این قسمت زبانی غیر از زبان فارسی بود آن را به (Persian (iran عوض کنید و OK را بزنید. بنابر این از انجام اینکار از شما می خواهد تا سیستم را یک بار ریست کنید. بنابر این از ریست سیستم و اجرای دوباره فیلم زیرنویس خواهید دید که به درستی برای شما به نمایش داده خواهد شد. معمولا با اجرای این کار مشکل حل خواهد شد اما چنان چه که نشد از روش های پایین استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: چگونه بی سیم اندروید را با کامپیوتر و ویندوز ۱۰ همگام سازی کنیم؟

عوض کردن Charset پخش کننده ویدیو

احتمالا یکی از علت هایی که زیرنویس فیلم به شکل نامرتب نمایش داده خواهد شد تنظیم نبودن Charset پلیر است. در بعضی نرم افزارهای پخش ویدیو یک بخش برای تنظیم فونت و رنگ زیرنویس وجود دارد با اندکی جستجو می توانید آن قسمت را پیدا کنید و روی UTF-8 یا Arabic انتخاب نمایید. ما در اینجا نحوه عوض کردن Charset برای ۲ پلیرمحبوب KM-Player و Pot Player را آموزش می دهیم.

نحوه حل مشکل نمایش زیرنویس در KM-Player

اول کا ام پلیر KM-Player را اجرا کنید بعد از روی کیبرد گزینه F2 را انتخاب نمایید، در پنجره باز شده در سمت چپ روی گزینه Font Style کلیک نمایید و در پی قسمت Charset باشید و در لیست باز شده Arabic را انتخاب نمایید بعد یک بار برنامه را بسته و دوباره اجرا کنید.

نحوه حل مشکل نمایش زیرنویس در Pot Player

بعد از اجرای برنامه در یک بخش دلخواه از برنامه راست کلیک نمایید و در پی گزینه Subtitles باشید و در زیرمنوی باز شده به بخش Subtitle Style بعد روی Subtitle Font Style Setting کلیک نمایید و از پنجره باز شده در قسمت Fonts یکی از فونت های مناسب زبان فارسی را انتخاب نمایید، برای مثال . در پنجره انتخاب فونت در زیر صفحه بخش Scripts گزینه Arabic یا UTF-8 را انتخاب نمایید و بعد برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید.

عوض کردن انکودینگ زیرنویس به UTF-8

اول زیرنویس را با نرم افزار ورد اجرا کنید و بعد اجرای برنامه از شما می خواهد تا انکودینگ فایل را انتخاب نمایید، در اینجا می بایست آن را روی Arabic انتخاب نمایید، بنابر این اجرای اینکار همه ی نوشته ها درست خواهند شد و شما می بایست یک فایل جدید در نوت پد ایجاد نمایید و نوشته درون word را در Note Pad منتقل کنید و با فرمت Srt و از نوع UTF-8 ذخیره نمایید.

به طور معمول با روش هایی که معرفی کردیم مشکل شما حل خواهد شد اما در صورتی که باز هم مشکل داشتید در قسمت نظرات با ما مطرح کنید هم چنین چنان چه روش کاربردی دیگری دارید با ما در میان بگذارید.

مطلب مرتبط:

نحوه پاک کردن فایل های تکراری در کامپیوتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید