نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

در اینجا سعی داریم آموزش در مورد نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر را برای شما ارائه کنیم. احتمالا گاهی وقتها برایتان پیش آمده که به نحوی می خواهید از صفحه مانیتور کامپیوترتان عکس( اسکرین شات) بگیرید و آن را ذخیره کنید در اینجا آموزش در این زمینه برای شما عزیزان آماده کرده ایم که برایتان مفید خواهد بود . در ادامه با این آموزش همراه ما باشید.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

مرحله ۱: از صفحه مانیتور عکس بگیرید

هر صفحه ای که تمایل دارید اسکرین شات ( عکس ) بگیرید را باز کنید. بعد روی کلید Print Screen (بعضی وقتها به صورت کوتاه شده یعنی PrtScrn» دیده می‌شود) فشار دهید. این کلید به شکل معمول، در سمت بالا گوشه راست کیبرد شما قرار گرفته است. با فشار دادن این کلیدها با هم می توانید از هر صفحه ای اسکرین شات بگیرید. چنان چه این روش جواب نداد، به جای آن می توانید کلید های  Alt+ Print Screen  را با هم فشار دهید. در صورتی که از لپتاپ استفاده می کنید، احتمال دارد احتیاج باشد کلید های Fn + Print Screen را با هم فشار دهید.

زمانی این کلیدها را فشار می دهید، صدا یا علامتی مبنی بر گرفته شدن عکس نمایش داده نمی شود؛ ولی عکس گرفته شده به عنوان یک فایل PNG در حافظه موقت ویندوز (Clipboard) ذخیره می شود. مگر در صورتی که از نسخه ای قبل تر از ویندوز ۸ استفاده نمایید. در آن صورت می بایست کلید های ویندوز (Windows) و Print Screen را با هم فشار دهید تا از صفحه عکس کامل بگیرد؛ این عکس در بخش Picture مای کامپیوتر، در پوشه Screenshots ذخیره خواهد شد.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

مرحله ۲: وارد نرم افزار Paint شوید

چنان چه از آخرین نسخه ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، در نوار سرچ آن کلمه Paint را بنویسید و بعد روی نرم افزار آن کلیک کنید. اگر از ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می کنید، روش های گوناگونی برای پیدا کردن نرم افزار Paint وجود دارد. ولی در هر دوی آنها می توانید از نوار سرچ برای پیدا کردن نرم افزار ها استفاده نمایید.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

مرحله ۳: عکس را paste کنید

زمانی که نرم افزار Paint را باز کردید، روی کلید Paste واقع در گوشه بالا سمت چپ نرم افزار کلیک کنید؛ یا کلید های Ctrl + V را با هم بگیرید تا اسکرین شات Paste شود. به این صورت ترتیب می بایست اسکرین شات گرفته شده را در پنجره ویرایش Paint مشاهده کنید. در آن جا، می توانیدعکس های گرفته شده را با ابزار برش و … ویرایش نمایید.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

مرحله ۴: نحوه ذخیره کردن اسکرین شات در ویندوز

در عنوان File در بالا گوشه سمت چپ برنامه کلیک نمایید. بعد بخش Save as را انتخاب نمایید.

برای فالی آن نامی گزینش کنید و محلی مناسب برای ذخیره کردن آن مشخص کنید. هم چنین می توانید فرمت دلخواه خود را از منوی زیر رونده انتخاب نمایید. برای بعضی شرایط، فورمت JPG خوب است. ولی فرمت های دیگری مانند PNG، BMP و GIF نیز وجود دارد. پس از آن، روی دکمه Save در گوشه سمت راست پایین، کلیک کنید. به این آسانی اسکرین شات گرفتن را یاد گرفتید.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه ی مانیتور کامپیوتر

روش دیگر اسکرین شات گرفتن از صفحه ی مانیتور کامپیوتر:

مناسب ترین روش جایگزین برای ویندوز ۱۰، ابزار Snipping (برش) است. روش قبل احتمالاً به اندازه کافی کاربردی باشد، ولی مناسب ترین انتخاب برای زمانی که تمایل داریداسکرین شاتی را ذخیره کنید، نیست. ولی با ابزار Snipping می توانید بدون احتیاج به کیبورد از صفحه نمایش کامپیوتر خود عکس بگیرید. هر چند این روش مثل  روش قبل سریع نیست و دقیق تر عمل خواهد کرد.

Snipping tool را در نوار سرچ ویندوز سرچ کنید و آن را باز کنید. در آن جا امکاناتی مثل Free-form Snip (برش آزاد)، Windows Snip (برش ویندوز)، Rectangular Snip (برش مستطیلی) را پیدا می کنید. شما حتی با این ابزار می توانید موقع گرفتن اسکرین شات را تعیین کنید. همچنین این ویژگی با بروزرسانی جدید پیشرفته تر خواهد شد.

 

مطلب مرتبط:

چگونه بی سیم اندروید را با کامپیوتر و ویندوز ۱۰ همگام سازی کنیم؟

تعمییر کامپیوتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید