نحوه گرفتن بروزرسانی امنیتی در ویندوز ۷

نحوه گرفتن بروزرسانی امنیتی در ویندوز ۷

در این پست قصد داریم توضیاتی در مورد نحوه گرفتن بروزرسانی امنیتی در ویندوز ۷ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید روز به روز تعداد هکر ها و بدافزارها بیشتر شده و هر کسی لازم است در این وضعیت خطرناک از خود در برابر این حملات حفظت کنن تا اطلاعات خود را از دست ندهد. از این رو باید فرد همیشه انتی ویروس و امنیت سیستم خود را ارتقا دهد تا به چنین مشکلاتی برخورد نکند. با کشف روزنه امنیتی Metdown و Spectre کاربران ویندوز ۷ به مشکلاتی مواجه شدند. آنها نمی توانند بروز رسانی امنیتی در ویندوز ۷ انجام دهند. مایکروسافت این روزها تغییراتی در نسخه ۷ ویندوز به وجود آورده که ممکن است در گرفتن بروزرسانی ها اثر گذار باشد. در اینجا با روش گرفتن بروز رسانی امنیتی در ویندوز ۷ بیشتر آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

مسدود کردن بروز رسانی امنیتی در ویندوز ۷ به وسیله مایکروسافت

در اوایل سال ۲۰۱۸، محققان امنیتی ۲ آسیب پذیری مهم CPU  با اسم های «Meltdown» و «Spectre» کشف نمودند. بنابر این از فاش این ۲ حفره امنیتی، مایکروسافت و اینتل اقدام به ارائه وصله امنیتی برای از بین بردن این مشکل کردند. باز هم بیشتر برنامه ها آنتی ویروس با این بروز رسانی سازگاری ندارند. به این علت، Windows Update در حال حاضر، patch مرتبط را نصب نمی کند مگر در صورتی که تولید کننده آنتی ویروس یک کلید Registry برای تایید نرم افزار خود که با بروز رسانی سازگار است تنظیم نماید.

بیشتر بخوانید: آموزش عوض کردن تم ویندوز ۷ و ۱۰

اشکالی که در اینجا هست کامپیوترهایی که بدون این کلید در حال اجرای ویندوز ۷  می باشند دیگر بروز رسانی های ویندوز را نمی گیرند. از آن جایی که سیستم ها مجهز به ویندوز ۷ آنتی ویروسی که مورد تایید مایکروسافت باشد را ندارند از گرفتن آپدیت های امنیتی محروم خواهند شد. گفتنی است، ویندوز ۸٫۱ دارای ویندوز دیفندر درون برنامه ای می باشد پس این مشکل تنها برای ویندوز ۷ اتفاق می افتد. در حالی که یک آنتی‌ویروس یا نرم افزار امنیتی ناسازگار با ویندوز ۷ نصب باشد، کاربر از گرفتن آپدیت‌های امنیتی تازه محروم می گردند. با این حال قابلیت برداشتن این محدودیت مایکروسافت با عوض کردن کلید ریجستری ویندوز برایتان فراهم است.

آموزش نحوه بروز رسانی امنیتی در ویندوز ۷:

نحوه گرفتن بروزرسانی امنیتی در ویندوز 7

برای اجرای اینکار اول ، regedit را داخل منو استارت بنویسید و اینتر را بزنید. کلید زیر را مرور کنید. چنان چه آن را مشاهده نمی کنید می بایست آن را زیر کلید CurrentVersion با کلیک راست کردن بر روی آن و انتخاب New>Key ایجاد نمایید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\QualityCompat

بعد بر روی QualityCompat کلیک راست نموده و New > DWORD (32-Bit) Value را انتخاب نمایید. و مثل عبارت پایین بر روی آن اسم بگذارید.

cadca5fe-87d3-4b96-b7fb-a231484277cc

در آخر مقدار آن را بطور پیشفرض باقی بگذارید و Registry Editor را ببندید.

کامپیوتر خود را ریستارت نمایید و ویندوز به شمااین اجازه را خواهد داد که دوباره برروز رسانی را نصب کنید. عبارت Windows Update را داخل منو استارت تایپ کنید. حالا شما با موفقیت این کار را انجام داده اید و بروز رسانی امنیتی در ویندوز ۷ را بدون هیچگونه آنتی ویروسی گرفتید.

مطلب مرتبط:

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید