با کلید های میانبر ویندوز بر روی صفحه کلید را بیشتر آشنا کنیم

با کلید های میانبر ویندوز بر روی صفحه کلید را بیشتر آشنا کنیم

در این پست قصد داریم شما را با کلید های میانبر ویندوز بر روی صفحه کلید را بیشتر آشنا کنیم. شما با این یادگیری این کلیدهای مخفی می توانید کار خود را خیلی راحت تر کنید و همچنین شما با استفاده از این کلید ها می توانید دسترسی سریع ترین به نرم افزارهای موجود روی سیستم داشته باشید. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه باشید. در صورتی که سیستم شما هنگ می کند پیش از ری استارت کردن کامپیوترتان، این میانبر را امتحان کنید این میانبر می تواند این مشکل را برای شما حل کند در غیر اینصورت به اجبار کامپیوتر را ری استارت کنید. این کلیدهای ترکیبی، باعث می شود که سیستم گرافیکی ویندوز ۱۰ و ۸ بالا بیاید. در ویندوز ۷ هیچ میانبری برای آغاز گرافیک ویندوز روی صفحه کلید وجود ندارد.

 با کلید های میانبر ویندوز بر روی صفحه کلید را بیشتر آشنا کنیم

برای باز کردن گرافیک ویندوز دکمه های Win + Ctrl + Shift + B روی صفحه کلید کامپیوترتان را بزنید. صفحه مانیتور برای ۱ ثانیه سیاه خواهد شد و شما صدایی بوق مانندی به گوشتان می رسد و تمام چیزها مجددا به حلت قبل نمایش داده خواهد شد. همه ی نرم افزار های فعلی باقی می مانند، و شما هیچ نرم افزاری را از دست نخواهید داد.

ما حتی این میانبر را موقع بازی کردن با بازی کامپیوتری استفاده می کنیم. پس از استفاده از میانبر بازی به خوبی اجرا شد. این به این علت است که ویندوز فقط زیر ساخت گرافیک را دوباره راه اندازی می کند. تمام برنامه هایتان باقی می مانند و به حالت عادی به روند خود ادامه می دهند. این میانبر قسمتی از سیستم عملکرد ویندوز ۱۰ می باشد، پس این میانبر، NVIDIA , AMD, و گرافیک Intel را لود خواهد کرد. هر چه گرافیک سخت افزاری در کامپیوترتان باشد، با این میانبر کار می کند.

مطلب مرتبط:

نحوه راه اندازی چند صفحه نمایش در ویندوز ۱۰

از میانبرهای صفحه کلید برای بر طرف کردن مشکل هنگ ویندوز استفاده کنید

هیچ تضمینی نیست که این میانبر مشکل سیستم شما را برطرف کند. با این حال، چنان چه مشکل هنگ کردن کامپیوترتان به علت مشکل گرافیکی می باشد، این میانبر احتمالا آن را حل خواهد کرد. این میانبر می تواند اشکالاتی که موقع انجام بازی های ۳D اتفاق می افتند را از بین می برد، هم چنین می تواند بروز هرگونه اشکالی به هنگام کار با کامپیوتر را برطرف سازد. ویندوز ۱۰ برای زیادکردن سرعت Desktop از سخت افزار گرافیکی استفاده خواهد کرد و حتی مرورگر های جدید وب هم از آن برای عرضه صفحه وب با سرعت بالا استفاده خواهند کرد. چنان چه با یک صفحه مانیتور مشکی رنگ مواجه شده اید و یا در یک بازی گیر کرده اید قطعاً میانبر Ctrl + Alt + و دکمه Delete را در حین بالا آمدن گرافیک ویندوز امتحان کنید. هم چنین می توانید با فشار دکمه های Ctrl + Shift + Esc به شکل مستقیم وارد Task Manager شوید و یا با امتحان Tab + Alt یا Tab + Win نرم افزار ها را تغییر دهید.

چنان چه کامپیوتر به هیچ کدام از این میانبرها جوابی نداد، حتی پس از اینکه گرافیک کامپیوتر را از نو راه کردید، احتمالا می بایست کامپیوتر را خاموش و روشن نمایید. برای اینکار، دکمه پاور کامپیوترتان را فشار دهید و برای ۱۰ ثانیه آن را نگه دارید، تا کامپیوتر خاموش شود. پیش از روشن کردن مجدد کامپیوتر با دکمه پاور چند لحظه بایستید. این روش خاموش کردن برای کامپیوتر مناسب نیست، ولی این همه ی آن کاری است که می توانید برای برطرف کردن این مشکل انجام دهید.

مطلب مرتبط:

نحوه غیرفعال کردن نرم افزارهای استارت آپ (Startup) کامپیوتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید