خدمات نصب ، کابل کشی و پشتیبانی شبکه در آرژانتین

امروزه با بیشتر شدن سیستم های اداری باعث شده که برای صرفه جوی در زمان و بالا بردن سرعت کار از شبکه کردن سیستم ها استفاده می کنند. و تنها درصدی از مدیران سازمان ها به فکر کابل کشی شبکه و برخورداری از آخرین تکنولوژی های روز جهان هستند.

چرا باید سعادت آباد کامپیوتر سرویس را انتخاب کرد؟

۱- استفاده از تیم فنّی متخصص و حرفه‌ای به همراه سال ها تجربه

۲- ارائه دهنده خدمات با کیفیت در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان

۳- تعهد و ضمانت خدمات

جهت مشاوره و ارتباط با کارشناسان ما می توانید از شماره تماس زیر استفاده کنید.

۲۶۷۶۳۱۳۷ – ۲۶۷۶۳۱۴۶

 

پشتیبانی و خدمات نصب و راه اندازی شبکه در آرژانتین

نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

وابستگی سيستم‌ها به همدیگر و توسعه شبكه‌هاي کامپیوتری باعث شده که مديران ارشد سازمان ها احتیاج داشته باشند تا همواره از آخرين وضعيت تجهيزات جانبی شبکه برای بازبینی كاركرد و روند سازمان مورد مدیریت خود اطلاع داشته باشند و بتوانند به موقع تصميم‌گيري کنند.

با پیشرفت استفاده از سيستم‌هاي کامپیوتری در ادارات، شركت‌ ها و سازمان ها در کشور، لزوم استفاده از شبكه‌هاي كامپيوتري روز به روز بیشتر  می شود. شبكه‌هاي كامپيوتري علاوه بر اين كه در سرعت ارتباطات داده‌اي نقش خیلی با ارزشی را بازي مي‌كنند براي خیلی از كاربردهاي غير داده‌اي نظير صدا ، ویدیو مي‌توانند مورد استفاده قرار گيرند.

ولی مسئله ای که در اینجا است با توجه به وابستگی روز به روز زیادتر سازمان ها به شبکه های کامپیوتری چه کاری می بایست انجام داد تا این سیستم همواره فعال بوده و مشکلی در کار سازمان وارد نشود. در این صورت لزوم داشتن گروه پشتیبانی شبکه در تمامی شرکت ها و سازمان ها امری ضروری است.
گروه پشتیبانی و کننترل شبکه با در اختیار داشتن متخصان در زمینه های گوناگون نرم افزار، سخت افزار، سیستم های شبکه و امنیت اطلاعات همواره آماده عرضه سرویس و خدمات پشتیبانی هستند.

قرارداد نگهداری و تعمیر شبکه

در این نوع قرارداد پشتیبانی شبکه  ، بعد از بازرسی سیستم ها و شبکه و بهینه سازی وضعیت موجود بر حسب استاندارهای مرکز ، با در نظر داشتن احتیاجات و تقاضای کارفرما نیروی انسانی حرفه ای به هر تعداد که لازم است در محل کارفرما مستقر می شوند. این نیروها که به شکل گروهی  فعالیت می کنند از نظر فنی به طور کامل با واحد  پشتیبانی شرکت در ارتباط هستند و در مورد هایی که به مشکل برمی خورند دچار مشکل می شوند و یا احتیاج به راهنمایی فنی دارند از کارشناسان ارشدی که در واحد پشتیبانی مرکزی حضور دارنددر خواست کمک می کنند.  این را هم بدانید حضور متخصصان در محل کارفرما بر حسب توافق به شکل تمام وقت می باشد و در تمامی روزهای هفته حضور پیدا می کنند. مبلغ این نوع قراردادها با در نظر داشتن تعداد سیستم ها و وسعت شبکه ،  بر حسب توافق و به شکل سالیانه محاسبه می شود .

علت اهمیت بالای عیب یابی شبکه کامپیوتری چیست؟

هر سازمان یا شرکت با در نظر داشتن اندازه اش برای پیاده سازی و اجرای فرآیندهای کاری می بایست از شبکه های کامپیوتری استفاده نماید. شبکه های کامپیوتری امکان منتقل کردن ، نگهداری داده ها و  پردازش و هم چنین اشتراک گذاری منابع شبکه مثل پرینترها و فایل ها را فراهم می سازد.
وجود یا بروز عیب و خطا در شبکه کامپیوتری یا کارکرد نامناسب آن می تواند خسارات  زیادی را به دنبال داشته باشد. از این رو چیدمان و طراحی  درست زیرساخت شبکه بر مبنای استانداردهای بین المللی یک مسئله بسیار مهم در استفاده از شبکه های کامپیوتری می باشد.

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

شبکه کردن کامپیوتر ها راهی مناسب برای بهینه مناسب از سیستم و اجزای آن است. این روش راهی مناسب برای سازمان های کوچک هم می باشد. یک شبکه کامپیوتری به شما این اجازه را خواهد داد که همه ی عملکرد های یک کسب و کار کوچک – مثل ارتباطات، منتقل کردن داده و ذخیره آسان تر را مدیریت نماید.

با نصب و راه اندازی شبکه، کامپیوتر شما این قابلیت را دارد که از همه ی قابلیت هایش حداکثر استفاده را ببرد و با همه ی نیاز های کسب و کار شما تطبیق پیدا کند. شما می توانید به هر کامپیوتری که در داخل شبکه وجود دارد دسترسی پیدا کنید، همچنین می توانید فایل ها و ابزار را به اشتراک بگذارید. یک طراحی موثر شبکه ی کامپیوتری می تواند یک تغییر بنیادین در کسب و کار ایجاد نماید. در این مقاله، صد داریم مراحل نصب و آموزش یک شبکه ی کامپیوتری برای کسب و کار های کوچک را بررسی نماییم.

خدمات شبکه های کامپیوتری

خدمات شبکه های کامپیوتری در جهان امروزه تنها به توانایی ارائه آن نیست! خیلی از شرکت های کامپیوتری قابلیت ارائه خدمات شبکه را داراند اما  مشتریان این حوزه سرعت ارائه کردن خدمات در کنار کیفیت زیاد خدمات شبکه را در اولویت می دهند و انتخاب خود را در گرو داشتن حداقل این ۲ مورد می دانند ، آماری که شرکت گلوپ در سال ۲۰۱۵ بیرون داده است ۲۳% از شرکت هایی که خدمات شبکه های کامپیوتری به کاربران خود می دهند از ضعف شدید در نحوه ارائه به موقع خدمات شبکه برخوردار می باشند و کاربران خود را از دست خواهند داد.

کابل کشی و اکتیو و پسیو شبکه در آرژانتین

در اینجا سعی داریم در مورد کابل کشی و اکتیو و پسیو شبکه توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همین طور قصد داریم به موضوعاتی همچون بعضی از نکته های لازم در کابل کشی ساختار یافته ، شبکه های اکتیو و پسیو ، انواع کابل شبکه و… بپردازیم. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

کابل کشی و اکتیو و پسیو شبکه در آرژانتین

بعضی از نکته های لازم در کابل کشی ساختار یافته

رعایت کردن استاندارد مناسب در راه اندازی و کابل کشی شبکه و در اجرای کابل کشی ساختار پیدا کرده است. با رعایت استانداردها در کابل کشی، عیب‌یابی و تعمیر و نگهداری سیستم کابل کشی راحت تر است.

  • در انتخاب تجهیزات شبکه و کابل همیشه به کیفیت برند دقت کنید.
  • از رک برای حفاظت از تجهیزات شبکه استفاده شود.
  • از پریز شبکه یا Outlet به جای متصل کردن مستقیم استفاده نمایید و تعدادی پریز به شکل رزرو نصب شود.
  • به وسیله لیبل، کابل‌ها ، پریزها شماره گذاری می شود.
  • درجه حرارت اتاق دیتا می بایست بین ۱۸ الی ۲۴ و میزان رطوبت حداکثر میان ۳۰ تا ۵۰ ٪ باشد.
  • فاصله میان پریز تا رک نباید زیادتر از ۹۰ متر باشد.
  • شناسایی نودهای شبکه، به شکل نرمال برای هر ایستگاه کاری، ۲ نود شبکه پیش بینی خواهد شد .
  • هیچوقت مستند سازی را از یاد نبرید.
  • برای هر طبقه ۱ عدد رک استفاده خواهد شد.
  • استفاده از سیستم‌های اطفاء حریق و دوربین مدار بسته در اتاق ها لازم است.

تجهیزات لازم شبکه های اکتیو و پسیو:

تجهیزات لازم در شبکه به ۲ دسته پایین تقسیم بندی خواهند شد:

۱- تجهیزات غیر فعال شبکه (پسیو) : عملکرد این تجهیزات بدون احتیاج به توان الکتریکی برق انجام می شود.

این تجهیزات عبارتند از : انواع کانکتورها و اتصالات ، کابل ، داکت یا کانال و انواع رک.

۲- تجهیزات فعال شبکه (اکتیو): تجهیزاتی می باشند که به جریان الکتریکی برق احتیاج دارند.

این تجهیزات عبارتند از: سوییچ (switch)، کارت شبکه (NIC)، دیوار آتش (Firewall)، مسیریاب (Router)، مبدل فیبر نوری (Media Convertor) و پرینت سرور (Print server)

کابل کشی و اکتیو و پسیو شبکه در آرژانتین

با انواع کابل شبکه بیشتر آشنا شوید:

کابل کواکسیال :

در سالهای قبل از کابل های کواکسیال برای ایجاد شبکه استفاده میشد که از یک کابل کواکسیال بزرگ برای ستون فقرات و کابل های کواکسیال کوتاه در فواصل ۵ / ۲ متر بای ایستگاه های کاری استفاده می کند.

کابل های UTP

کابل UTP یکی از رایج ترین کابل های استفاده شده در شبکه های کامپیوتری و مخابراتی به شمار می رود . از کابل های فوق ، علاوه بر شبکه های کامپیوتری در سیستم های تلفن هم مورد استفاده قرار می گیرد. ۶ نوع کابل UTP گوناگون وجود دارد که می توان با در نظر داشتن نوع شبکه و اهداف مورد نظر از آنها استفاده کرد. کابل CAT1 تاCAT6 ، رایج ترین نوع کابل UTP به شمار  می رود.

کابل فیبر نوری:

یکی از مکان های منتقل کردن در شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری می باشد. فیبر نوری را موقعی استفاده می کنیم که احتیاج به ارتباط میان مسافت های بیشتر از ۱۰۰ متر و پهنای باند بیشتر داریم. در این فیبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته(core) و غلاف (cladding)، منتشر  پیدا می کند. منابع نوری در این نوع کابل ها، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور هستند.