همه ی راه هایی که ویندوز ۱۰ با اندروید و آیفون همگام می شود

همه ی راه هایی که ویندوز ۱۰ با اندروید و آیفون همگام می شود

در این مطلب می خواهیم در مورد همه ی راه هایی که ویندوز ۱۰ با اندروید و آیفون همگام می شود برای شما توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. احتمالا شما هم جز افرادی هستید که تمایل دارید یکسری فایلها و پیام هایی را با کامپیوتر به اشتراک بزارید. در ادامه قصد داریم به شما یکسری آموزش ها را در این زمینه خواهیم داد که می توانید با انجام دادن این کارها فایلهای و مواردی دیگر را با رایانه خود به اشتراک بزارید . همراه ما باشید.

همه ی راه هایی که ویندوز 10 با اندروید و آیفون همگام می شود

آپدیت Redstone 5 ویندوز ۱۰ شامل یک نرم افزار “Your Phone” مدرن است که عکس ها ، پیام های متنی، و اعلانات را از تلفن شما با رایانه همگام می‌کند. ولی شما در حال حاضر هم می توانید اینکار را باخصوصیات الان ویندوز ۱۰ انجام دهید.

گرفتن اعلانات در کامپیوتر (تنها اندروید)

در صورتی که یک موبایل اندرویدی دارید، در حال حاضر می توانید اعلانات موبایل خود را با کامپیوتر همگام سازی کنید. این خصوصیت در نرم افزار کورتانا برای اندروید درست شده است. در صورتی که آیفون دارید، اینکار امکان پذیر نمی باشد. اپل به نرم افزارها اجازه نمی دهد اعلان های سیستم شما را ببینید.

کورتانا خواهد توانست انواع گوناگونی از اعلانات را با اندروید همگام سازی نماید. شما می توانید اعلان تماس های از دست رفته، پیامک های گرفته  شده و هشدار کم بودن باتری را دریافت کنید. هم چنین خواهید توانست انتخاب کنید که اعلانات برنامه ای ویژه به کامپیوتر انتقال داده شوند. چنان چه دوست دارید، می توانید این کار را برای تمامی نرم افزارها انجام دهید. در این صورت هر اعلان که روی موبایل شما می آید، روی کامپیوتر هم نمایان  می‌شود.

جواب به پیام های موبایل روی کامپیوتر (تنها در اندروید)

چنان چه اعلانات را همگام کرده اید، می توانید به بعضی اعلانات مثل پیام ها در کامپیوتر خود جواب دهید. بعضی اعلانات دارای جعبه “Reply” می باشند که به شما اجازه خواهد داد به شکل مستقیم به اعلان جواب دهید، همان گونه که در موبایل اینکار را انجام می دهید. جواب را بنویسید و بعد  از آن از طریق تلفن فرستاده خواهد شد.

این خصوصیات به شما اجازه خواهد داد که به طور مستیقیم از کامپیوتر برای پیامک ها جواب ارسال کنید. با این حال، این خصوصیات به اندازه قابلیت “Messaging Everywhere” که مایکروسافت وعده آن را در آپدیت سالگرد خود داده ، خوب نیست. همه ی مکالمه ها را به شکل یکجا نمی توانید مشاهده کنید، پس جواب شما تنها برای یک مکالمه تعیین شده خواهد بود. پس هنوز هم مفید می باشد، ولی حتماً با آن چه مایکروسافت وعده داده مساوی نیست.

مثل خصوصیات همگام سازی اعلانات، افرادی که آیفون دارند نمی توانند از خصوصیات ارسال مستقیم جواب پیام در کامپیوتر استفاده کنند.

فرستادن لینک‌ها به در کامپیوتر ویندوز ۱۰

امکان “Continue On PC” مایکروسافت با موبایل های اندروید و آیفون کار می‌کند. موقعی که در حال دیدن یک صفحه وب در موبایل خود می باشید، می توانید به سادگی آن را به کامپیوتر خود بفرستید.

این خصوصیات به شما یک دکمه “Continue On PC” در منو اشتراک گذاری آیفون و اندروید خواهد داد. زمانی که روی این دکمه کلیک می کنید، یک لیست از کامپیوتر های با حساب مایکروسافت خود را مشاهده خواهید کرد. بعد از انتخاب اسم یک کامپیوتر، خواهید توانست “Continue Now” را انتخاب کنید تا صفحه وب بلافاصله در مایکروسافت اج کامپیوتر باز شود یا روی “Continue Later” ضربه بزنید تا یک اطلاعیه در کامپیوتر برای شما فرستاده شود . برای باز شدن لینک، روی این اطلاعیه در قسمت Notification Center کامپیوتر خود ضربه بزنید.

تنظیم یادآور در کامپیوتر و گرفتن آن در موبایل

هر یادآوری که در نرم افزار کورتانا در کامپیوتر خود تنظیم می نماید، در موبایل هم همگام می شود اما این امر موقعی انجام می گیرد که در کورتانا موبایل هم با همان حساب مایکروسافت کامپیوتر وارد شوید. مثلاً، شما خواهید توانست یک یادآور را برای موقع به خصوصی در کورتانا بر روی کامپیوتر  تنظیم نمایید. حتی چنان چه در آن موقع از کامپیوتر خود استفاده نمی کنید، یادآور کورتانا به شکل یک اطلاعیه در گوشی شما ظاهر می شود.

این خصوصیت حتی با یادآورهای مبتنی بر موقعیت مکانی کورتانا فعالیت می‌کند. شما خواهید توانست یک یادآور را برای مکانی ویژه تنظیم نمایید، برای مثال تنظیم یک یادآور برای خریدن شیر موقع رسیدن به فروشگاه مواد غذایی. کورتانا از موقعیت مکانی موبایل شما استفاده خواهد کرد و موقعی که شما در محل مرتبط می باشید، به شما یادآوری خواهد کرد حتی چنان چه کامپیوتر در منزل باشد.

البته تمامی یادآورهایی را هم که در کورتانا در موبایل خود تنظیم نموده اید چنان چه همگام سازی کرده باشید روی کامپیوتر نمایان خواهند شد. پس شما یادآورهای خود را هنگامی که رو به روی رایانه نشسته اید هم می بینید.

مطلب مرتبط:

تعمییر کامپیوتر

خدمات کامپیوتری در محل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید